Czy można zobaczyć symulator dachowania w pracy? - z bhp

symulator zderzeń warszawa

Czy każdy może skorzystać z symulatora dachowania

Symulator dachowania pozwala osobie, która znajduje się w środku konstrukcji, na doświadczenie dachowania samochodu w całkowicie bezpiecznych warunkach. Atrapa samochodu obraca się wokół własnej osi imitując

Czy można zobaczyć symulator dachowania w pracy? - z bhp symulator zderzeń warszawa
wypadek dachowania. Często w środku takiego symulatora mogą znajdować się luźno leżące przedmioty, żeby jak najbardziej oddać realizm faktycznego wypadku z dachowaniem. Symulacja dachowania jest co prawda przeprowadzana w całkowicie bezpiecznych warunkach, jednak nie jest zalecana dla każdego. Z stymulatora dachowania nie powinny korzystać młodsze dzieci, z oczywistych względów. Symulator dachowania nie jest polecany także osobom mających jakieś problemy zdrowotne, jak na przykład problemy z sercem lub krążeniem albo klaustrofobię. Rzecz jasna skorzystanie z symulatora dachowania nie ponosi za sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych, ponieważ cała procedura jest przeprowadzona w bezpiecznych warunkach. Dla niektórych osób jednak znajdowanie się w odwróconej pozycji nie jest wskazane ze względów chociażby zdrowotnych.


Zalety ze skorzystania z symulatora zderzeń

Na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków samochodowych, spowodowanych z różnych przyczyn. Jedną z metod zwiększenia bezpieczeństwa na drogach jest edukowanie kierowców o możliwych skutkach nieprzemyślanych działań podczas prowadzenia samochodu. Urządzeniem, które pozwala na uświadomienie sobie powagi zderzenia czołowego z innym pojazdem lub przeszkodą, jest symulator zderzeń. Jest to fotel kierowcy znajdujący się na specjalnej pochylni, a jego zadaniem jest imitacja zderzenia czołowego przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Firma zajmująca się bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drodze oferuje wynajem symulatora zderzeń. Skorzystanie z takiego symulatora pozwala kierowcy na własnej skórze przekonać się o poważnych skutkach zderzenia czołowego. Uświadomienie sobie tego, z jak dużą siłą oddziałuje tego rodzaju wypadek przy niewielkiej prędkości, może skutkować zwiększoną ostrożnością podczas prowadzenia samochodu. Większość uczestników symulacji zderzenia jest zaskoczona, że prędkość w chwili zderzenia wynosiła zaledwie 15 km/h.


Z czego się korzysta przy symulacji wypadku drogowego

Każdego roku na polskich drogach z powodu wypadków samochodowych ginie lub zostaje rannych wiele osób. Z tego powodu tak ważne jest to, żeby uświadamiać kierowców o skutkach, jakie mogą grozić przy niezastosowaniu się do obowiązujących przepisów drogowych. Jednym z urządzeń, którego celem jest edukacja kierowców, jest symulator zderzeń. Innym urządzeniem, które również imituje wypadek drogowy, jest symulator dachowania. Symulacja wypadku drogowego ma na celu uświadomienie kierowców, a także umożliwienie im doświadczenia na własnej skórze tego, jakie mogą być skutki nieostrożnej jazdy. Symulacja wypadku drogowego może być przeprowadzana na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem, jak na przykład Safety Day w firmie. Zarówno symulator dachowania, jak i symulator zderzeń są wynajmowane przez specjalną firmę, która zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drodze. Doświadczenie symulacji wypadku drogowego może spowodować, że wielu kierowców zacznie zwracać baczniejszą uwagę na bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu.


Jak wygląda organizacja Safety Day

Organizowanie Dnia Bezpieczeństwa w różnych firmach oraz przedsiębiorstwach jest coraz częściej wykorzystywaną usługą przez pracodawców. Safety Day jest wydarzeniem firmowym, na którym pracownicy są zapoznawani z zasadami BHP, PPOŻ oraz z możliwymi niebezpiecznymi sytuacjami w miejscu pracy oraz na drodze. Organizacja Safety Day jest oferowana przez firmę zajmującą się szeroko pojętym BHP. Firma działająca w branży BHP posiada odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, która posiada doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę na temat bezpieczeństwa. Podczas trwania Safety Day zapoznaje się pracowników z niebezpieczeństwami mogącymi wystąpić zarówno w miejscu pracy, jak i na drodze. Jednymi z urządzeń wykorzystywanymi na tego rodzaju wydarzeniach są symulatory dachowania oraz symulatory zderzeń. Symulacja dachowania pozwala uświadomić pracowników o możliwych konsekwencjach utraty kontroli nad samochodem, natomiast symulator zderzeń uświadamia kierowców, jak bardzo niebezpieczne w skutkach może być zderzenie czołowe, nawet przy niewielkiej prędkości.